Aug 28, 2013

NOWY ROK

Już w poniedziałek nasze przedszkole wypełni się gwarem oznajmującym rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Wakacyjny czas minął szybko i zbliża sie jesień. Od września mamy w naszym przedszkolu już dwie grupy: ŻABKI i RYBKI. Początkiem miesiąca odbędzie się też zebranie dla rodziców.

Prosimy o przygotowanie wyprawki dla dziecka:

Przedszkole zapewnia dzieciom bezpłatnie wszystkie materiały plastyczne, art. higieniczne (szczoteczka do zębów, kubek), leżak do odpoczywania, prześcieradło, kocyk i jasiek.

Rodzice zapewniają dziecku:

• pasta do zębów

• poszewkę na jasiek,

• obuwie zmienne, najlepiej z jasną podeszwą,

• strój na przebranie (zamienny) 2 komplety

• stój gimnastyczny (wygodne spodenki/getry i koszulkę)

• pampersy na spanie (jeśli dziecko używa)

Prosimy o podpisanie (oznaczenie) ubrań i butów

Category: General
Posted by: adminN

Kilka rad dla rodziców, których pociechy pierwszy raz zostaną przyprowadzone do naszego przedszkola:)

POCZĄTKI ZAWSZE SĄ TRUDNE

1.

Nie przeciągaj pożegnania w szatni; pomóż się dziecku rozebrać,    pocałuj je na „do widzenia” i wyjdź.

2.

Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu – jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić i następnego dnia znów będzie płakało.

3.

Nie obiecuj – jeśli pójdziesz do przedszkola, dostaniesz prezent. Po wyjściu z przedszkola, możesz dać mu słodki drobiazg, ale nie może to być przekupywanie dziecka.

4.

Kontroluj swoje wypowiedzi: zamiast- już możemy iść do domu, powiedz – teraz idziemy do domu. Dziecko nie powinno czuć, że przebywanie w przedszkolu jest sytuacją przymusową, ma się tu bowiem dobrze bawić.

5.

Nie wymuszaj na dziecku, aby od razu opowiadało, co wydarzyło się w przedszkolu. Jeśli dziecko będzie gotowe –samo chętnie ci opowie.

6.

Mamo – jeśli dziecko przy rozstaniu bardzo rozpacza, postaraj się aby przez kilka dni przyprowadzał je tatuś. Czasami  rozstanie z tatą jest mniej bolesne.

7.

Nie określaj godziny przyjścia tylko raczej czas, wydarzenie po którym to nastąpi ( po spaniu ,po podwieczorku itp. )

8.

Zapewniaj, że zawsze będzie odebrane ale nie przesadzać żeby nie poczuło się niepewnie w związku z ilością zapewnień.

9.

Okazuj dziecku radość  i ciesz się razem z nim, że idzie do przedszkola.

10.

Pozwól mu zabrać z domu ulubioną przytulankę lub zabawkę, aby dziecko miało „kawałeczek domu” w chwili żałości;

11.

Pomóż dziecku rozebrać się po przyjściu do przedszkola, a po południu ubrać. Nie wyręczaj go nawet wtedy, gdy czyni to niezdarnie.

12.

Opowiadaj dziecku jak wygląda dzień w przedszkolu ale  powstrzymywać się od ocen typu: będzie super, świetnie, cudownie.

13.

Przyzwyczajaj dziecko do rozstania- zostawiaj je na chwilę dłużej z babcią, ciocią czy opiekunką.

14.

Nie zostawiaj dziecka do końca pracy przedszkola, najwyżej od 8 do 15 godziny.

15.

Pamiętaj, że na początku nie jest najważniejsze, żeby jadło lub bawiło się  fantastycznie albo spało wzorowo. To ciężki okres i najważniejsze żeby dziecko  przyzwyczaiło się do rozstania z domem.

16.

Zaufaj nauczycielkom w przedszkolu, one mają większe doświadczenie w tym zakresie.